繁體 | ENG || eClass

A- A A+
Best in Form

 

First in Form

Second in Form

Third in Form

S1

1R Yeung Ho Yi Chloe

1R Lui Michelle

1R Hui Ka Yan Osanna

S2

2R Lee Ka Ying

2R Ho Tsz Yin

2R Kong Tsz Yan

S3

3R Chan Ching Muk

3M Mok Tang Fabiola

3R Chen Tsz Yan

S4

4M Chan Ching Yui

4M Hung Yan Nok

4M Tang Sin Ying

S5

5M Lee Chi Ching

5M Tin Pui

5R Ning Xin Joanne

 

Subject Awards

S.1-2

 

S1

S2

English Language

 1R Yeung Ho Yi Chloe

 2R Kwok Tsz Ki Edith

Chinese Language

 1R Hui Ka Yan Osanna

 2R Kong Tsz Yan

Mathematics

 1R Kwok Ho Lam

 2R Lee Ka Ying

Liberal Studies

 1R Chan Sin Yi

 2R Sze Yuen Wai

Integrated Science

 1R Leung On Pui

 2R Lee Ka Ying

History and Culture

 1R Leung On Pui

 2R Ho Tsz Yin

Geography

 1R Leung On Pui

 2R Chiu Ao Yi

Literature in English

 1R Lui Michelle

 2R Huen Kai Yan

Religious Studies

 1S Lee Sun Chi

 2R Yeung Nok Sum

Putonghua

 1S Chiu Selina

 2M Mok Wa Chung

Japanese

 1R Lee Sum Lok

 2I Lam Yan Lok Dorothy

Computer Literacy

 1R Wong Wai Hung

 2R Lee Ka Ying

Project Research

/

 2I Yip Hei Tung

Music

 1S Liu Yuen Ki

 2R Ng Sze Wei Emily

Physical Education

 1S Ching Kwun Kei

 2S Cheng Chi Kit

Visual Arts

 1R Yip Man Chun

 2R Huen Kai Yan

Home Economics

/

 2R Choi Tsz Hei

S.3-5

 

S3

S4

S5

English Language

 3R Sung Viola Yan Kay

 4M Chan Ching Yui

 5R Ho Hei Tung

Chinese Language

 3R Chen Tsz Yan

 4M Shing Cheuk Ting

 5P Choy Man Yee

Mathematics

 3R Yau Nga Yin

 4M Shea Wai Chun Eddie

 5M Lee Chi Ching

Liberal Studies

 3I Tsang Wing Nok

 4M Chan Ching Yui

 5R Wong Wai Man

Biology

 3R Chan Ching Muk

 4M Chan Ching Yui

 5M Tin Pui

Chemistry

 3M Mok Tang Fabiola

 4M Chan Ching Yui

 5M Lee Chi Ching

Physics

 3R Chan Ching Muk

 4M Shea Wai Chun Eddie

 5M Lee Chi Ching

Computer Literacy/ Information and Communication Technology

 3R Kwok Chun Yin

 4I Jim Pak Sum

 5S Chau Long Ching

Mathematics Module 1

/

/

/

Mathematics Module 2

/

/

 5M Tin Pui

Geography

 3R Tang Chung Yeung

 4M Pang Tsz Hin

 5R Lee Wing Sze

History and Culture/ Chinese History

 3R Chen Tsz Yan

 4M Law Hiu Ting

 5R Ng Chak Lam

Chinese Literature

/

 4I Yeung Cheuk Him

 5R Ng Chak Lam

Business, Accounting and Financial Studies

 3R Yau Nga Yin

 4M Lam Hoi Yiu

 5R Chan Wing Sum

Economics

 3R Chan Ching Muk

 4R Lai Yun Chi

 5R Kong Tsz Ho

Tourism and Hospitality Studies

/

 4I To Mei Kwan

 5I Yu Wing Sum

Visual Arts

 3S Ng Sin Mei

/

 5R Ning Xin Joanne

Religious Studies

 3M Mok Tang Fabiola

 4R Lai Yun Chi

 5P Choy Man Yee

Music

 3I Chiu Wai Yin

 4R Kwok Ying

 5I Wong Kwan Yin

Physical Education

 3I Poon Kwan Yiu

 4P Yue Kai Lok

 5P Lau Yiu Lung

 

First in Class

 

R

M

I

S

P

S1

 Yeung Ho Yi Chloe

 Chan Sze Nga

 Cheung Cheuk Hin

 Yiu Chun Yan

/

S2

 Lee Ka Ying

 Lai Ching Yau

 Chong Pui Yung

 Ting Yi Yeung

/

S3

 Chan Ching Muk

 Mok Tang Fabiola

 Poon Kwan Yiu

 Ho Pui Ting

/

S4

 Yau Nga Lam

 Chan Ching Yui

 Jim Pak Sum

 Lau Kin Long

 Chan Tsz Yan

S5

 Ning Xin Joanne

Lee Chi Ching

 Kwok Tin Wing Grace

 Kwok Mei Li

 Tsang Tsz Ki

 

Outstanding Students of the Class

 

R

M

I

S

P

S1

Lui Michelle

Chan Hang Wai

Leung Wing Yan Angel

Yiu Chun Yan

/

S2

Hui Ying Shuen

Chau Lam Yan

Choi Oscar

Ting Yi Yeung

/

S3

Kwok Chun Yin

Cheng Kam Yu

Cheung Sum Yuet

Ho Pui Ting

/

S4

Yau Nga Lam

Tang Sin Ying

Jim Pak Sum

Lau Kin Long

Wong Siu Yip

S5

Ng Chak Lam

Lee Chi Ching

Wong Ho Yin Anson

Cheung Wai Kuen

Choy Man Yee

 

Best Academic Improvement of the Class

2S Li Tin Nok Zachariah

3R Cheng Sum Yuet

4S Leung Hei Lam

 

Best Conduct of the Class

 

R

M

I

S

P

S1

Shiu Lang Chin

Shih Cheuk Tung

Sze Ching Yiu

Yiu Chun Yan

/

S2

Ma Miu Chi

Law Ho Yeung

Lam Yan Lok Dorothy

Siu Tsz Ching

/

S3

Chen Tsz Yan

Cheng Kam Yu

Cheung Sum Yuet

Lau Cheuk Hei

/

S4

Kwok Hoi Man

Shing Cheuk Ting

Mok Wai Kei

Yip Yan Yee

Tsang Kai Hong

S5

Sit Ka Ying

Chieh Hoi Ying

Chu Tak Wai

Chiu Chung Yin

Choy Man Yee

 

Best Conduct Improvement of the Class

 

R

M

I

S

P

S1

Lee Kin Man

Wong Wai Ming

Cheng Kit Lung

Wong Wing Pan

/

S2

Ng Sze Wei Emily

Wong Ka Chun

Ngai Tung Lam

Chan Carman

/

S3

Sun Ka Wing

Chan Hong Man

Tsang Wing Nok

Zhang Wenjie

/

S4

Ching Yin Shan

Tse Ka Shing

Kwok Man Yan

Cheng Sze Nga

Chan Lok Iu Anthea

S5

Parker Annie

Lo Tsz Man

Lam Ying Kiu

Wong Man Hin

Tsang Hing Nok